Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
17.03.2013 17:23 - Koга ще свърши нефта ???
Автор: kakvonovo Категория: Политика   
Прочетен: 871 Коментари: 0 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Отговора е прост - никога. От десетилетия е известно в научните среди, че нефта се възтановява. Той се получава от дейността на мантисни бактерии. Тук ви предлагаме статия от нета която започва да търсиначини да ни каже истината.
За да няма двусмислия ще кажем, че масата на тези бактерии е 99% от материята на земята.


От нета:

"Откриха екосистема в земната кора под океана
Тази екосистема има потенциал да е една от най-големите екосистеми на планетата, защото океанската кора е 60 процента от земната повърхност
Учени откриха цяла екосистема, която живее без светлина и кислород в земната кора под океана, съобщи "Лайв сайънс".
Наричат я "тъмна биосфера". Тя има потенциал да е една от най-големите екосистеми на планетата, защото океанската кора е 60 процента от земната повърхност.
Микробите живеят в базалта, като се хранят с минерали. Енергия получават от химическите реакции на водата и скалата.
"Данните ни показват, че това е екосистема, която се основава на хемосинтеза, а не на фотосинтеза. Това я прави първата голяма екосистема на Земята, която се основава на хемосинтеза" - каза Марк Левер, микробиолог от университета Орхус в Дания.
Пробите са извадени под 2,5 км вода и стотици метри седимент край западното крайбрежие на САЩ. От изследвания на други екипи е известно, че морската вода там циркулира през кората.
Микроорганизмите в океанската кора са разнородни, поглъщат водород, въглерод, фосфор и други елементи. Международният екип от учени е съсредоточил изследването си върху произвеждащи метан сулфат-редуциращи бактерии. Те се хранят с неорганични молекули, образувани при химическото взаимодействие на скали и вода. 
След като са се "нахранили", микробите изпускат метан или водороден сулфид. 
ДНК данни показват, че организмите са съвременни, а не фосили на 3,5 милиона години, на колкото е базалтът. 
"Резултатите са невероятно важни за разбирането на дълбоката биосфера в среда на твърди скали - каза Катрина Едуардс от университета на Южна Калифорния. - Океанската кора е най-повсевместната екосистема на планетата. Повечето от микробните екосистеми на Земята живеят в тъмнина. Ние сме толкова пристрастни към светлината, защото така живеем. Всъщност повечето биосфери съществуват в тъмнина".
"Там може да има значителна биомаса организми, преобразуващи въглеродния двуокис в биомаса и действащи като въглероден кладенец - каза Левер. - Знаем също, че 4 процента от обема на земния океан циркулира през кората. Затова има много начини, по които микроорганизмите от кората да въздействат в глобалните цикли на елементите." 
Базалтовата кора вероятно е била първата подходяща за живот среда на Земята, а за произвеждащите метан бактерии се смята, че са първите еволюирали на планетата ни." 



Гласувай:
2



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: kakvonovo
Категория: Политика
Прочетен: 352483
Постинги: 204
Коментари: 92
Гласове: 423
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930