Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
05.03.2014 22:07 - Истината за пожара във влака Кардам-София
Автор: kakvonovo Категория: Политика   
Прочетен: 1058 Коментари: 1 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
От трагедията насам все ме тревожеше мисълта за убитите поради глупост хора и се срамувах от нашите сънародници (българи) толкова недогледали си работата, че да загинат хора.

От известно време обаче успях да намеря неоспорими факти говорещи за извършено тежко умишлено престъпление от племето българомразци.

Оказа се, че през 2008 година в България твърде "удобно" умират двама водещи български професори по археология работещи по проблемите на траките и техните господстващи функции в човешкото развитие!

Единия е професор Георги Китов (През последната четвърт на 20 век е направил множество значителни открития, свързани с културата на траките. Сред тях са гробниците в (Жаба могила) при Стрелча, религиозният комплекс - хероон край село Старосел, откриването на 673-грамовата златна маска на тракийски владетел, гробницата на цар Севт III в могилата Голямата Косматка близо до Шипка, както и Александровската гробница до Хасково, украсена с уникални стенописи от средата на IV век пр. Хр., и много други.

Доктор на историческите науки от 1977 година и старши научен сътрудник от 1990. Председател на Общото събрание на Археологическия институт с музей при БАН от (1992). От 1995 година преподава като хоноруван доцент в Нов български университет. Основател и ръководител от (1972) на археологическата експедиция ТЕМП (преди ЕПОС и ЕТАП).) Той умира при неясни обстоятелства от инфаркт, заобиколен от хора опитващи се да го спасят. НАистина той има от дете проблеми със сърцето! Прочетете ТУК!

Втория е професор Рашо Рашев (Рашо Рашев е участник в много международни форуми. Негови са идеята и реализацията на един от най-мащабните и значими проекти в българската средновековна археология - "Материали за картата на средновековната българска държава (територията на днешна Североизточна България)".

Редактор е на сборниците "Плиска-Преслав" и "Проблеми на прабългарската история и култура" и заместник-отговорен редактор на поредицата "Разкопки и проучвания". Член на научния съвет на АИМ към БАН, на Специализирания научен съвет по стара и средновековна история, археология и етнография към ВАК.

Проф. Рашев е преподавател в Шуменския университет, Великотърновския университет и Варненския свободен университет и автор на 5 книги и над 150 студии и статии.

Рашо Рашев се посвещава на най-мащабните археологически проучвания на столицата Плиска и нейната околност, като от 1976 г. ръководи проучванията в Плиска - Дворцов комплекс, от 1974 г. Плиска - Вътрешен и Външен град с непосредствена околност. Проучва и редица землени укрепления, крепости и некрополи от периода на Първото българско царство в Североизточна България около Силистра, Разград, Варна и Шумен. Подкрепя и проекти за проучване на историята на българите зад граница) Прочетете ТУК . Изгорен жив  като куче при случка носеща белезите на сатанински ритуал.

Двамата са родени в една и суща година и умират през 2008  ( НА 63 годишна възраст!!!) при странни обстоятелства. Гилдията е на ясно , че са направени няколко непосредствени доказателства за единния произход на цивилизованите народи и този произход без съмнение е тракииски. На следващата година тези данни са подготвени за представяне на конференция в Словакия. 

Това тук е ЧЕТИВО ЗА БЪЛГАРИ тук е връзката между розетата от плиска и каменния чесовник затварящ кръга от силите помагащи на нашия род. 


Прочетете го ако не виждате връзката питайте!


Тагове:   траки,   Българи,


Гласувай:
1



1. kakvonovo - малко екстри
05.03.2014 22:11

Публикации: 6 706
Пол:
WATCHER


Относно: РОЗЕТАТА от Плиска
« Отговор #20 -: Август 28, 2008, 18:32:47 pm »
Цитат
Откриха уникален прабългарски часовник

28 август 2008 / News.dir.bg
"Каменен часовник" или "каменен календар" ще проучват специалисти и археолози, съобщи Божидар Димитров, директор на Националния исторически музей, цитиран от «Фокус».
По време на редовни археологически разкопки в Национален историко-археологически резерват (НИАР) Плиска на археолога от НИМ Ивайло Кънев са донесени два каменни блока, открити случайно от граждани край старобългарска крепост при с. Могила, община Каспичан.
Тази крепост е част от системата, изградена за защита на столицата Плиска. По своята планировка тя прилича на крепостта Мадара, но е значително по-малка от нея. При огледа в крепостта се виждат огромни иманярски разрушения, достигащи до 4 м. дълбочина. До този момент на тази крепост не са извършвани редовни археологически проучвания, а само теренно обхождане от покойния проф. Рашо Рашев, който загина във влака София-Кардам.
Върху единия от камъните са изобразени типични за прабългарите графити, показващи конници с тяхното въоръжение. По-интересен е другият каменен блок, изобразяващ “каменен часовник” или “каменен календар”. Този паметник представлява полукръг, разделен на 10 равни части плюс още две по-малки части, бележещи началото и края му.
Върху по-запазената част се виждат гръцките букви "Алфа”, “Бета”, “Гама”, “Делта”, “Ета”, които определят всяка една от равните части. В центъра е врязан средновековен кръст, маркиращ централната ос на “часовника”. Подобен тип паметници са изключителна рядкост за ранното Средновековие.
Още по-интересен е фактът, че тези графити са намерени на територията на старобългарска крепост и доказват високото ниво на познание в сферата на астрономията на българите от Първото царство
Тепърва предстоят обстойни анализи, за да се конкретизира произходът и датировката на паметника, защото на този етап може да се каже, ч
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kakvonovo
Категория: Политика
Прочетен: 352684
Постинги: 204
Коментари: 92
Гласове: 423
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930